Často kladené otázky

Naši zákazníci nám kladou rozličné otázky, zde Vám nabízíme odpověď na několik z nich.

Dodáváte dřevěný nábytek UNIS-N smontovaný nebo rozložený?

Celodřevěný nábytek UNIS-N dodáváme již složený tak, jak jej můžete vidět na obrázku, takže už Vás nečeká žádná další práce. Vyjímku tvoří pouze dřevěné postele, které jsou rozloženy na čelabočnicerošt a jídelní stoly, které mají demontované, šroubovací nohy. Jejich montáž je velice jednoduchá a zvládne ji téměř každý. V případě, že byste si na montáž netroufli, naši pracovníci Vám nábytek z masivu rádi na místě smontují. Tuto službu však provádíme za mírný poplatek a podmínkou je objednání dopravy UNIS-N. Další službou pro Vás je i případná vynáška do patra, která je také zpoplatněna a může být realizována pouze s dopravou UNIS-N.

Je možné si nábytek někde prohlédnout "osahat"?

Ano, nábytek je možné si prohlédnout v naší vzorkové prodejně v Sedlčanech, kde je i výroba nábytku. Pokud budete mít zájem tak vás výrobou můžeme provést. Zde uvidíte, jak vzniká voňavý nábytek z masivu.

Je možné zakoupit, nebo zapůjčit si vzorník barev vašeho nábytku?

Ano, jednotlivé barevné odstíny lze objednat a to formou dotazu na info@unis-n.cz. Vybrané vzorky Vám budou zaslány Českou poštou a to zcela ZDARMA. Bližší informace naleznete na stránce vzorníku vosků.

Mám nábytek před použitím něčím natřít nebo nalakovat?

Ne, není třeba. Veškerý dřevěný nábytek z masivu UNIS-N, Vám dodáme s konečnou povrchovou úpravou. Povrch dřeva je navoskován/napuštěn Dekoračním transparentním voskem OsmoColor a žádné další úpravy tedy nejsou zapotřebí. Nábytek je možné také objednat v přírodním provedení bez povrchové úpravy a doma si ho můžete sami natřít/nabarvit dle svých představ. Více informací naleznete na stránce povrchová úprava.

Vyrábíte i atypický nábytek nebo nábytek na míru?

Ano, dle Vašeho přání nebo zadaného nákresu vyrobíme nábytek tak, aby Vám vyhovoval. V tomto případě je třeba počítat s mírným navýšením běžné ceny. V případě zájmu o atypický nábytek je nejlepší kontaktovat nás na zelené lince 800 622 622, nebo e-mailem na adrese info@unis-n.cz. Volání na naší zelenou linku je samozřejmě ZDARMA.

Jaké jsou u nábytku UNIS-N dodací lhůty?

Standardní nábytek dodáváme od 2 do 6 týdnů, u atypického nábytku vyráběného na zakázku se dodací lhůta prodlužuje na 4 – 8 týdnů.

Je možné vyrobit nábytek i z jiného materiálu? (dub, buk...)

Ano, je však třeba opět počítat s cenovým nárůstem v závislosti na typu dřeva. V případě zájmu o atypický nábytek je nejlepší kontaktovat nás telefonicky na zelené lince 800 622 622, nebo e-mailem na adrese info@unis-n.cz. Volání na naší zelenou linku je samozřejmě ZDARMA.

Jak správně udržovat stylový nábytek UNIS-N?

Pro bezproblémové užívání DOPORUČUJEME:

  • nevystavujte nábytek teplotním a vlhkostním šokům (není dobré např. přemisťovat nezabalený nábytek z mrazu do přetopené místnosti)
  • zabraňte velkým změnám teploty a vlhkosti v místnosti používání. Při teplotě 10 - 25 °C doporučujeme relativní vlhkost vzduchu 45 - 60%
  • nábytek neumisťujte v bezprostřední blízkosti intenzivních zdrojů tepla. Dřevo je přírodní materiál a reaguje na teplotní a vlhkostní zátěž rozměrovými změnami, v krajním případě změnami tvarovými až porušením intengrity - může dojít k puklinám a trhlinám ve dřevě. Na tato poškození se nevztahuje záruka
  • nepřetěžujte zásuvky a police obsahem s vysokou hmotností
  • povrch se běžně ošetřuje hadrem, mopem nebo vysavačem. Při znečištění setřít vlhkým hadrem se slabým roztokem běžného domácího čistícího prostředku bez dezinfekční složky. Vyvarujte se použití agresivních čističů na bázi organických nebo anorganických rozpouštědel např. ironu, sava, benzínu apod. Po zaschnutí je nejlépe ošetřit povrch speciální OSMO COLOR voskovou údržbou (lze objednat u firmy). Lze použít také jemné filmotvorné leštěnky na nábytek, dobré výsledky jsou dosahovány s leštěnkou Pronto
  • dojde-li k poškození voskového filmu či přímo povrchu, lze velice jednoduchým způsobem přebrousit toto místo jemným smirkem a provést lokální znovunanesení vosku
  • nábytek není vhodný do klimatizovaných prostor

Budete - li se řídit těmito jednoduchými pokyny, bude Vám masivní stylový nábytek UNIS-N sloužit po dlouhou dobu, k Vaší a tím i naší trvalé spokojenosti.

Proč je dřevo/masiv lepší než dřevotříska?

Vedle výrobků z kvalitního masivního dřeva je možné též koupit rovněž ty, které byly vyrobeny z dřevotřísky či různých dřevotřískových a dřevovláknitých desek (DTD, OSB, lamino...). Při výrobě dřevotřísky se používá méně dřeva, nebo dřevo málo kvalitní či odpadní. U celodřevěných výrobků máte záruku delší životnosti a jistotu, že se z nich časem nebudou uvolňovat žádné toxické látky (formaldehyd apod.). Život se dřevem, zejména radost z kresby, barvy a vůně dřeva se lidem stává potřebou. Dřevo vyzařuje pozitivní energii. Už jste někdy spali v ložnici, která je vyrobena ze 100% borového nebo smrkového masivu? Není nic příjemnějšího, než začínat nový den svěží po příjemném spánku v celodřevěné ložnici. Dřevo je také ukazatel zdravého prostředí. Udržuje správné mikroklima v místnosti díky schopnosti částečně vstřebávat nebo uvolňovat vzdušnou vlhkost. V případě, že se nám dřevo doma sesychá, praská, kroutí, bobtná..., znamená to, že žijeme v prostředí s vysokou nebo nízkou relativní vlhkostí vzduchu.

Proč je dřevotříska nebo lamino nevhodné?

Největším problémem je používání močovino-formaldehydových pryskyřic, které jsou součástí lepidel. Formaldehyd se poté ve formě jedovatého plynu může uvolňovat i několik let a působit zdravotní potíže. Nábytek z dřevotřísky je těžký, většinou si ho musíte doma pracně smontovat a konstrukční spoje mají omezenou životnost.

Vyrábíte také kuchyňské linky?

Ano, kuchyňské linky samozřejmě vyrábíme také. Naše kuchyňské linky si oblíbili hlavně milovníci dřeva, protože jsou vyrobeny, tak jako všechny naše výrobky, ze 100% masivu (mimo pracovní desky). Můžeme Vám vyrobit pouze skříňky, které si sami sestavíte a zavěsíte na zeď, nebo dodáváme dřevěné kuchyňské linky "na klíč". To znamená, že se nemusíte o nic starat, kuchyň přivezeme včetně spotřebičů (které si sami vyberete).

Můžu si vybrat k Vašemu nábytku (náb. UNIS-N) i jiné úchytky?

Ano, úchytky si můžete vybrat jak dřevěné s nalepovacím obrázkem, tak keramické nebo i kovové.

Je nábytek opravdu český?

Ano, patříme mezi největší výrobce celodřevěného nábytku v ČR. Pod rukama našich mistrů - truhlářů vznikají překrásné kusy nábytku, které Vás ohromí jedinečnou vůní dřeva a pryskyřice a společně s kvalitní povrchovou úpravou přírodními vosky vdechnou Vašemu interiéru neopakovatelné kouzlo přírody. Atmosféru smrkového lesa budete cítit při každém nadechnutí...

Jaký je rozdíl mezi smrkem a borovicí?

Rozdíl není téměř žádný. Obě dřeviny se řadí mezi "měkké", borovice je však barevnější (červenožluté dřevo) než smrk (bílé dřevo). Smrk je oproti borovici barevně stálejší, borové dřevo působením UV záření časem lehce ztmavne a jsou více viditelné barevné rozdíly mezi bělí a jádrem. U našeho nábytku z borovice proto raději z estetického důvodu nedoporučujeme povrchovou úpravu barevnými vosky. Přirozená krása nábytku z borovice nejvíce vynikne s bezbarvým transparentním voskem. 

Máte i jiné otázky? Napište nám!