Zařiďte si ložnici podle Feng shui

Zařiďte si ložnici podle Feng shui
Dřevěný-nábytek.cz - 27. 6. 2011 , sekce: Nákupní rádce

Ložnice je důležitou součástí domova. Můžeme říci, že je významná tak, jako mozek pro lidský organismus. Aby ložnicí proudila pozitivní energie musí být větraná, osvětlená denním světlem s převládajícími jemnými a uklidňujícími barvami. Zde je pár tipů, jak mít zdravou ložnici v souladu s Feng shui.

feng-shui.jpg

Feng shui (nebo také Feng šuej) je tradiční učení pocházející z Číny. Jeho cílem je využít energie prostoru a osob k vytvoření harmonického prostředí. Neživé předměty (např. nábytek) mají stejně jako lidé svou energii a je na každém, jak s ní naloží. Feng shui napomáhá tyto energie správným prolínáním využívat v náš prospěch. Uplatnění nachází při budování, rekonstrukcí a úpravách objektů, kanceláří, domů, bytů a jiných prostor, kde se chce člověk cítit co nejlépe, odpočinout si nebo dosáhnout dobrých výsledků.

Jak tedy zařídit Feng shui ložnici?

1) Umístění nábytku a postele

Ložnice by vám měla přinášet pocit svěžesti a volnosti. Proto si dávejte pozor na přemíru nábytku, který může tyto pocity utlačovat. Pokud vám připadá místnost prázdná zkuste ji doplnit květinami s kulatými listy, lampičkami, obrazy s příjemnými motivy apod. Dbejte především na umístění postele. Ta se umisťuje do prostoru ložnice jako první. Pro pocit opory a jistoty je vhodné umístit čelo postel k pevnému bodu tzn. ke zdi popřípadě k většímu kusu nábytku. V rámci pocitu bezpečí bychom měli vidět v leže na vstupní dveře. Pozor na umístění čela postele přede dveře nebo okna. To přivádí ke spícímu negativní energii a způsobuje časté nemoci nebo psychické problémy. V poslední době je moderní si zařizovat ložnici v podkroví. Zde bychom měli dbát, aby se postel nenacházela pod šikmou střechou. To může vyvolat pocit stísněnosti a utlačování.

Dřevěná postel

Kvalitní dřevěná postel a rošt je dobrým základem vaší feng shui ložnice

2) Prostor kolem postele

Energie v ložnici bude lépe proudit, pokud nebudeme stavět do bezprostřední blízkosti postele další kusy nábytku. Postačí noční stolky odsunout kousek od postele, stejně tak skříně. Pro klidný a ničím nerušený spánek neumisťujte nad lůžko visící předměty jako lustr, police, lampičky, zrcadlo. Obrazy vybírejte s rozvahou. Vyhněte se depresivním motivům. Zvolte si nejlépe motiv, který vystihuje vaše přání. 

3) Barvy a osvětlení

Ložnice zařízená v tlumených barvách

Pro ložnici se doporučují barvy jemné, klidné a matné (béžová, šedá, neutrální barvy). Vyhnout bychom se měli sytým, jasným barvám jako je červená nebo oranžová. Tyto barvy mají silně aktivní energii a mohou narušovat klid potřebný ke spánku a působit podrážděnost. Světlo v ložnici by mělo být vyvážené. Ve dne by mělo proudit do prostoru denní světlo. V příliš tmavém nebo málo osvětleném prostoru denním světlem nejsou naše smysly v klidu a máme sklon k depresím. Světlo přináší pozitivní energii pro šťastnou budoucnost, proto je dobré opatřit místnost jedním větším světlem, ne však přímo nad postel, dále lampičkami nebo stojací lampou. Volte spíše měkké světlo.

4) Rušivé elementy

V dnešní době je moderní a pohodlné umisťovat do ložnice techniku a vznikají místo odpočinkové a klidné zóny přetechnizované místnosti. Televizory, rádia, PC či radiobudíky kolem sebe vytváří elektromagnetické pole a vysílají negativní tok energií, způsobující bolesti hlavy, nepravidelný srdeční tep, poruchy spánku a jiné potíže. Pokud se nechcete těchto přístrojů vzdát ani v ložnici, umistěte je, co nejdál od postele.

5)  Manželská pohoda

Ložnice je místnost odpočinková, ale také zároveň intimní. Zařizujte ji tak, abyste v ní s partnerem trávili čas rádi. K příjemnější atmosféře dopomůže výběr měkkých textílií, vonných svíček, olejů a drobností, které mohou skvěle podpořit důvěru, lásku a zamilovanost. Umístěte do prostoru párové předměty, které tento prostor  významně posílí např.: partnerské matrace, fotografie, sošky, květiny, předměty a dekorace dle vaší fantazie. Příznivé jsou kvetoucí rostliny nebo řezané květiny, které dodají prostoru čerstvou energii. Umělé květiny se nedoporučují, v místnosti působí spíš jako lapače prachu.

I lidé, kteří jsou sami a hledají partnera by měli dávat přednost předmětům párovým. Pozor na nepořádek, předměty od bývalých partnerů. Přeplněná skříň a botník ukazuje na to, že se neumíme vyrovnat s minulostí a nejsme připraveni na příchod nového partnera.

Líbil se vám tento článek? Doporučte ho svým přátelům.

100 % zákazníků doporučuje náš obchod

Výhody e-shopu:

  • Skvely produkt a servis
Ověřený zákazník, 17. 02. 2023

Profesionální vstřícný přístup, výborná kvalita

Ověřený zákazník, 14. 11. 2022

Výhody e-shopu:

  • Kvalitní provedení, velmi dobrá komunikace.
Ověřený zákazník, 27. 09. 2022

Milé jednání

Ověřený zákazník, 30. 08. 2022

Proč nakupovat u nás

  • Prodáváme kvalitní a cenově dostupné výrobky
  • 54 % sortimentu jsou naše vlastní výrobky
  • 97 % produktů jsou české výroby
  • Možnost atypické úpravy či výroby nábytku
  • Garance výměny či vrácení zboží do 14 dnů
  • Možnost osobního odběru v naší prodejně 
  • Výhodné týdenní akce
Novinky a slevy na Váš e-mail:
UNIS-N, spol. s r. o.
Dřevěný-nábytek.cz
Interiéry restaurací
Nábytek do penzionu
Zakázkový interiér
Rustikální-bydlení.cz