Údržba zahradního nábytku

Údržba zahradního nábytku
Michal Hájek - 5. 4. 2012 , sekce: Nákupní rádce

Máte doma zahradní nábytek? Chcete se dozvědět, jak o něj správně pečovat? Kdy je potřeba nábytek ošetřit a na co všechno si dát pozor? Přečtě si náš článek, kde se dočtete více důležitých informací o údržbě zahradního nábytku...

Jak pečovat o zahradní nábytek?

Již při nákupu dřevěného zahradního nábytku je nutné seznámit se s tím, jak máme o nábytek správně pečovat. Zahradní nábytek z exotických dřevin (teak, meranti, akácie, durian) je kvalitní, odolný vůči povětrnostním vlivům. To ale neznamená, že už ho nikdy není potřeba ošetřovat. I takto kvalitnímu nábytku dopřejte minimálně 2× do roka údržbu. Ošetření nábytku byste měli věnovat zvýšenou pozornost. Nábytek se nám pak odmění dlouhou životností a stále stejnou barevností.

Jak ale poznáme, že je nábytek potřeba ošetřit?

Po zakoupení nábytku je dobré udělat první nátěr přípravkem na ošetření zahradního nábytku, který většinou zakoupíte přímo u prodejce. Další ochranu proveďte, když dešťová voda přestane zůstávat na povrchu dřeva a začne se do dřeva vpíjet. To je neklamné znamení toho, že je potřeba udělat další ochranný nátěr.

Pro kvalitní ošetření doporučujeme ochranné prostředky:Čistič zahradní nábytku

Golden Care CLEANER  – čistící a leštící prostředek. Je ekologický -  založený na bázi vody, velice účinný a celkově dřevo oživuje. Obsahuje leštidlo, což napomáhá udržování původního vzhledu a barvy dřeva. Neobsahuje nebezpečné látky, a tudíž je i šetrný k životnímu prostředí a člověku.

Golden Care PROTECTORochranný prostředek, který pomáhá zachovat přirozenou barvu dřeva až 4× déle než rozšířené teakové a jiné oleje. Je ekologický – založený na vodní bázi a neobsahuje ředidla a rozpouštědla, tedy hořlavé látky nebezpečnéOchranný olej člověku i životnímu prostředí. Umožňuje snadnou a rychlou aplikaci. Prostředek se aplikuje předtím, než dřevo získá stříbno-šedou patinu. Předcházet stříbrno-šedé patině je méně pracné než obnovovat původní barvu. Tento přípravek by měl být použit, až když nový nábytek začíná blednout – nechte ho tedy minimálně týden stát na venkovním prostředí a pak nátěr proveďte na suchý, čistý povrch nábytku!

Na co si dávat pozor a čeho se vyvarovat? 

Počínající vlasové prasklinky se po ošetření olejem ještě zatáhnout. Nezapomeňte nábytek ošetřit všude. Nejčastěji se zapomíná na spodní stranu desky stolu nebo sedáku křesla. Dále pak na skryté rozkládací části. Nevynechejte při ošetření žádnou část nábytku. Je důležité ošetřit i rám sedáku nebo opěráku mezi upevněnými lamelami. Pokud vlasové trhliny neošetříte včas, vzniknou na nábytku hluboké či odlupčivé trhliny a tato degradace je již nevratná. (Na poškození povrchu zahradního nábytku nesprávnou údžbou se nevztahuje žádná záruka). Ošetřený nábytek můžete nechat stát celé léto venku, ale nikdy nesmí stát trvale ve vodě, natož aby na něm přes zimu ležela pokrývka sněhu. 

na-co-si-dat-pozor2.jpg

Čeho se vyvarovat

Líbil se vám tento článek? Doporučte ho svým přátelům.

100 % zákazníků doporučuje náš obchod

Zařídil jsem si kompletně dvě místnosti. Je to poctivá práce ze dřeva , záda a dna taktéž dřevo což není běžné u nábytku inzerovaném všude jinde jako z masivu.Skvelá poctivá práce a jen pohladit desku stolu stojí za ten zážitek .Láska na první pohled.

Ověřený zákazník, 18. 02. 2021

Našel jsem, co jsem potřeboval, objednal, zaplatil a vše mi doručili v pořádku. Škoda, že pro dřeváky nevyužívají např. Zásilkovnu, možná mohla být doprava levnější. Ale chápu, že dělají hlavně nábytek. Reagovali na moji připomínku k vylepšení e-mailové zprávy, což mě mile překvapilo.

Ověřený zákazník, 26. 01. 2021

Výhody e-shopu:

 • Kvalitní česká výroba
 • Rychlé dodání
 • Výborná komunikace
Ověřený zákazník, 22. 01. 2021

Výhody e-shopu:

 • Příjemné, rychlé jednání.
Ověřený zákazník, 25. 11. 2020

Proč nakupovat u nás

 • Prodáváme kvalitní a cenově dostupné výrobky
 • 54 % sortimentu jsou naše vlastní výrobky
 • 97 % produktů jsou české výroby
 • Možnost atypické úpravy či výroby nábytku
 • Garance výměny či vrácení zboží do 14 dnů
 • Možnost osobního odběru v naší prodejně 
 • Výhodné týdenní akce

Zde nás najdete - mapa

UNIS-N, spol. s r. o.
Havlíčkova 447
264 01 Sedlčany
Kontakt
Novinky a slevy na Váš e-mail:
UNIS-N, spol. s r. o.
Dřevěný-nábytek.cz
Interiéry restaurací
Nábytek do penzionu
Zakázkový interiér
Rustikální-bydlení.cz