Na co myslet při koupi zahradního nábytku

Na co myslet při koupi zahradního nábytku
Dřevěný-nábytek.cz - 29. 3. 2012 , sekce: Nákupní rádce

Se začátkem sezóny, se na nás valí od výrobců řada novinek. Nejinak tomu je i u zahradního nábytku. Výrobci se snaží předhánět a vymýšlet stále nové a lepší materiály. Vybrat si tedy správně zahradní nábytek není tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát

Většina lidí řeší nákup zahradního nábytku intuitivně a pořídí si takový nábytek, který je zaujme na první pohled především vzhledem a cenou. To ovšem není vždy správné řešení. Dobrou volbou při nákupu zahradního nábytku je dřevo.

Ptáte se proč? Rozkládací dřevěná sestava

 1. Dřevo je přírodní materiál.
 2. Příjemný vzhled.
 3. Dotváří celkovou atmosféru zahrady.
 4. Dokonale splyne s prostředím zahrady.
 5. Vyznačuje bytelností, vysokou stabilitou a dlouhou životnost.

Samozřejmě, že čím je dřevo kvalitnější, tím je i jeho cena vyšší. Větší investice do zahradního nábytku se ovšem vyplatí.

Z čeho bude nábytek vyroben?

Jedním z nejdůležitějších parametrů při výrobě nábytku by měl být materiál, ze kterého bude nábytek vyroben. Proto doporučujeme tento klíčový bod nepodceňovat a dobře se seznámit s jednotlivými druhy materiálů. Na výběr jich máte celou řadu. Od nevzhledného studeného plastu a kovu, přes umělý ratan až po dřevo (např. tropické dřevo, thermodřevo). Každý z nich má své výhody i nevýhody.

Plast je studený, neestetický, často praská, ale je nejlevnější, lehký a bezúdržbový. Kov je naopak těžký, studený, drahý, ale estetický a bezúdržbový. Dřevo dobře splyne s okolím, je dekorativní, vydrží desítky let, jen jeho pořizovací náklady jsou o trochu vyšší a musí se pravidelně udržovat.

K čemu budete nábytek využívat?

Rádi se natáhnete na pohodlnou sedačku či lehátko, nebo ho využíváte ke stolování a posezení s přáteli? Neměli byste proto zapomínat na výšku a hloubku posedu. Není zrovna příjemné jíst u nízkého stolu, nebo sedět na židli, která má až příliš hluboký posed. Hluboký posed a nízký stůl se naopak hodí spíše na odpolední kávu s přáteli, nebo přečtení zajímavé knihy.

Lehátko Cardiff  Zahradní sestava Aviamore  Sestava Spoga pro pohodlné posezení s přáteli

Kde bude nábytek umístěn?

Umístění zahradního nábytku

Než půjdeme vybírat zahradní nábytek, musíme vědět, kde bude následně umístěn. Jsou různé druhy zahradních nábytků. Každý má jiné vlastnosti a nároky na umístění. Nábytek umístěný pod zakrytou terasu by měl mít jiné vlastnosti než nábytek v polozakryté terase, nebo nábytek umístěný ve volném prostranství pod širým nebem. 

Pod zakrytou terasu je vhodné vybírat nábytek nejen z odolných materiálů, jako například umělý ratan, plast, ale i z různých dřevěných materiálů. Pokud není terasa zastřešená, ale je otevřená, berte v úvahuZahradní pergola i náročnost nábytku na údržbu. Různé povětrnostní podmínky (vítr, déšť) mohou na váš nábytek zanést nečistoty, které zůstanou na něm zůstanou, a jejich odstranění bude komplikovat údržbu.

Nábytek pod pergolu, která je z části otevřená a z části zakrytá má nároky na odolnost mnohem větší. Dřevěný nábytek vyžaduje pravidelnou údržbu. Mnohem jednodušší údržba je u zahradního nábytku, který je z plastu, ratanu, či nerezu. V případě, že hledáte nábytek na zahradu do volných prostor, vybírejte nábytek z odolných a kvalitních materiálů, které budou splňovat vaše představy. 

Budeme nábytek na zimu uklízet?

Zahradní nábytek není celoroční záležitost, pokud není umístěný do zimní zahrady. Před nákupem zahradního nábytku je potřeba si promyslet, kam ho uložíte, po skončení sezóny. Měli byste popřemýšlet i o tom, zda chcete nábytek, který se dá pohodlně složit, či rozmontovat, nebo ho budete ukládat rozložený. Ideálním místem pro uskladnění je garáž, kůlna nebo zahradní domek, kde přes nábytek přehodíme textilní plachtu. Je dobré před uskladněním nábytek očistit od prachu a ostatních nečistot.

Líbil se vám tento článek? Doporučte ho svým přátelům.

100 % zákazníků doporučuje náš obchod

Výhody e-shopu:

 • Krásná židle, čistá a poctivá práce. Díky!
 • Příjemná a dostačující komunikace.
 • Inzerovali dodání 4-6 týdnů, dodali za 2.
Ověřený zákazník, 16. 09. 2021

Výhody e-shopu:

 • Vsechno bylo velmi profesionalne
Ověřený zákazník, 04. 06. 2021

Doporučuji , je to kvalitní, není to Polské.

Ověřený zákazník, 04. 05. 2021

Výhody e-shopu:

 • Pohotová komunikace se zákazníkem, vstřícnost, příjemné jednání
 • Spolehlivost
Ověřený zákazník, 29. 04. 2021

Proč nakupovat u nás

 • Prodáváme kvalitní a cenově dostupné výrobky
 • 54 % sortimentu jsou naše vlastní výrobky
 • 97 % produktů jsou české výroby
 • Možnost atypické úpravy či výroby nábytku
 • Garance výměny či vrácení zboží do 14 dnů
 • Možnost osobního odběru v naší prodejně 
 • Výhodné týdenní akce

Zde nás najdete - mapa

UNIS-N, spol. s r. o.
Havlíčkova 447
264 01 Sedlčany
Kontakt
Novinky a slevy na Váš e-mail:
UNIS-N, spol. s r. o.
Dřevěný-nábytek.cz
Interiéry restaurací
Nábytek do penzionu
Zakázkový interiér
Rustikální-bydlení.cz