7 výhod nábytku z masivu

7 výhod nábytku z masivu
Dřevěný-nábytek.cz - 14. 10. 2011 , sekce: Nákupní rádce

Lidé, kteří si pořizují nábytek z masivu, mají ke dřevu obvykle silně emotivní vztah. Je však dřevo objektivně lepším materiálem pro výrobu nábytku? My říkáme, že určitě ano. Podívejte se na několik hlavních důvodů.

 

1) Zdravotní nezávadnost

Nábytek z masivu je nejzdravější nábytek, který existuje. Neuvolňují se z něj žádné nežádoucí či rakovinotvorné látky jako jsou např. formaldehydy, které se používají v pojivech dřevotřískových desek. Masivní dřevo je mnoha generacemi prověřený stavební materiál, který splňuje nejvyšší kritéria pro zdravý domov, a proto se doporučuje i dětem a alergikům.

2) Dlouhá životnost

Dřevěný nábytek z masivu se vám oproti nábytku z lamina nebo dřevotřísky jen tak snadno nerozbije a nerozviklá. Nábytek z masivního dřeva, který je zpracován tradiční stolařskou technologií je pevný a kvalitní. Odborníci tvrdí, že masiv je charakteristický pro svou dlouhověkost a vydrží až desetkrát déle než nábytek z lamina.

3) Snadná úprava povrchu

Pro ošetření povrchu doporučujeme, Dekorační vosk transparentní nebo tvrdý voskový olej značky Osmo Color, které jsou zdravotně nezávadné. Tyto kvalitní přírodní vosky se mohou používat i na dětské hračky. V případě poškození nábytku, stačí nábytek jednoduše a lehce přebrousit a pak znovu navoskovat, tzn. že se dá opravovat i lokálně.

4) Nábytek z masivu je dlouhodobě levnější

Je pravdou, že o něco vyšší počáteční náklady na dřevěný nábytek z masivního dřeva se časem vlastně promění ve velkou výhodou, protože už nikdy nebudete muset tento nábytek nahrazovat jiným, tak jako se tomu děje v případě nábytku z dřevotřísky. Spočítáte-li si na kolik vás v průběhu let vyjde výměna nábytku z dřevotřísky, tak to bude ve skutečnosti víc, než jsou počáteční náklady u nábytku z masivu. Při nákupu demontovatelného nábytku z dřevotřísky je také třeba myslet na čas, který je nutný k montáži a sestavení tohoto nábytku.

5) Nadčasovost

Stylový nábytek z masivu je rovněž typický svým krásným, přírodním a originálním vzhledem. Jeho estetická hodnota je tímto vskutku nadčasová. Nábytek z masivu si tak po celou dobu své existence zachovává své velké kouzlo.

6) Živá krása

Lamino se jen snaží napodobit skutečnou krásu dřeva, což se mu nemůže nikdy podařit. Lamino a dřevotříska je pořád jenom uměle vytvořená náhražka za pravé dřevo. Opravdové dřevo navíc neustále pracuje,voní, vybarvuje se a tím získává na kráse. Při těchto procesech stále více a více vyznívají krásné a nenapodobitelné přírodní odstíny.

7) Nenapodobitelná vůně

Když si pořídíte nábytek z masivního dřeva a přinesete si ho domů, rozprostře se po vašem pokoji nenapodobitelná vůně dřeva a pryskyřice. To je zkušenost všech našich zákazníků. Dřevo vydrží vonět dlouho a tak bude přinášet do vašeho domova harmonii přírody.

Jaká je vaše zkušenost s nábytkem z masivu? Podělte se v komentářích pod článkem.

Líbil se vám tento článek? Doporučte ho svým přátelům.

100 % zákazníků doporučuje náš obchod

Výhody e-shopu:

  • Skvely produkt a servis
Ověřený zákazník, 17. 02. 2023

Profesionální vstřícný přístup, výborná kvalita

Ověřený zákazník, 14. 11. 2022

Výhody e-shopu:

  • Kvalitní provedení, velmi dobrá komunikace.
Ověřený zákazník, 27. 09. 2022

Milé jednání

Ověřený zákazník, 30. 08. 2022

Proč nakupovat u nás

  • Prodáváme kvalitní a cenově dostupné výrobky
  • 54 % sortimentu jsou naše vlastní výrobky
  • 97 % produktů jsou české výroby
  • Možnost atypické úpravy či výroby nábytku
  • Garance výměny či vrácení zboží do 14 dnů
  • Možnost osobního odběru v naší prodejně 
  • Výhodné týdenní akce
Novinky a slevy na Váš e-mail:
UNIS-N, spol. s r. o.
Dřevěný-nábytek.cz
Interiéry restaurací
Nábytek do penzionu
Zakázkový interiér
Rustikální-bydlení.cz