Jak si vybrat správnou postel

Jak si vybrat správnou postel
Dřevěný-nábytek.cz - 13. 8. 2021 , sekce: Nákupní rádce

Postel má, vzhledem k funkci a délce používání, při bydlení jednu z nejdůležitějších rolí. Pro kvalitní spánek je zapotřebí kvalitní postel, která vám v noci umožní klidný a ničím nerušený odpočinek. Jak tedy vybrat tu správnou?

Dřevěné postele ClassicDřevěná postel Rustical

Jednolůžkové dřevěné postele Classic a dvoulůžková postel Rustical v bílém provedení.

Základem výběru správné postele jsou tělesné rozměry, věk a fyzická kondice uživatele. Vždy dochází ke kompromisu z rozdílných proporcí mužské a ženské populace a také z trendu „zvyšování" populace. Pokud se ráno vzbudíte odpočati, bez toho aniž by vám zvonil budík, je to známka, že jste se dobře vyspali.

Jaký materiál si vybrat?

My vám rozhodně doporučujeme masivní dřevo. Ano, stojíme si za tím, že masivní dřevo je pro postel tím nejlepším a léty prověřeným materiálem. Možná namítnete, že kvalitní postele se dnes vyrábí i z řady dalších materiálů. Určitě ano, ale žádný z těch materiálů nemá vlastnosti masivního dřeva. Kovové postele vám například nikdy tak neprovoní vaši ložnici jedinečnou vůní dřeva. Dřevo je navíc zdravotně nezávadné a nehrozí vylučování nežádoucích látek, jako tomu může být u nábytku z lamina.

Jaké jsou optimální rozměry postele?

To co vás asi nejvíc zajímá, jsou správné rozměry postele.

Délka lehací plochy: V praxi vyhovuje k výšce uživatele připočíst 150 mm a výsledek zaokrouhlit nahoru – standardně se délky lůžek vyrábí s rozlišením 5 cm.

Šířka lehací plochy: Tento rozměr určuje potřebná plocha pro různé pohyby při spaní. Za standard lze považovat šířku 850 mm – 950 mm. Užší rozměry jsou možné tehdy, je-li lehací plocha vymezena postranicemi, nebo jinak ohraničena. U dvojlůžka se potřebná šířka pro jednu osobu zdvojnásobí. Čím širší lehací plocha, tím komfortnější spaní.

Výška lehací plochy: Za optimální výšku lze považovat rozměr 420 mm – 450 mm. U starších či nemocných osob je vhodná zvýšená lehací plocha až na 500 mm – 600 mm. Zde je vhodné i zvýšené čelo postele u hlavy - minimálně 550 mm nad lehací plochu – pro opření uživatele při sezení v posteli.

Je zapotřebí také nezapomenout na pohodlné zastýlání a odestýlání. Pohodlné stlaní je u lehací plochy šířky 850 mm v rozmezí 450 mm – 500  mm výšky. Z pohledu snadného úklidu je optimální minimální výška postranice alespoň 250 mm nad podlahou. 

Při výběru se zaměřte především na kvalitu

Postel si nekupujete každý den a strávíte v ní téměř třetinu svého života. To je důvod, proč by se při nákupu postele nemělo příliš šetřit. Pokud si vyberete postel z kvalitního masivního dřeva, při jejíž výrobě byly použity poctivé stolařské technologie, určitě neprohloupíte.

Pokud vás zajímá jak se taková postel vyrábí, podívejte se na video. Uvidíte jak se poctivé postele ze 100% masivu vyrábí u nás v UNIS-N.

Výroba postele z masivu

Jaký tvar postele si vybrat?

Jaký tvar postele si vybrat? Tak to už je opravdu jen a jen na vás. Nabídka postelí je dnes opravdu široká. Tady je pro inspiraci malá ukázka klasických postelí z masivního dřeva.

Dřevěná dvoulůžková postel Claudia
Dřevěná dvoulůžková postel Kamila, odstín savana
Dřevěná dvoulůžková postel Rustical
Dřevěná postel Rustical dvoulůžko

Líbil se vám tento článek? Doporučte ho svým přátelům.

100 % zákazníků doporučuje náš obchod

Výhody e-shopu:

 • Krásná židle, čistá a poctivá práce. Díky!
 • Příjemná a dostačující komunikace.
 • Inzerovali dodání 4-6 týdnů, dodali za 2.
Ověřený zákazník, 16. 09. 2021

Výhody e-shopu:

 • Vsechno bylo velmi profesionalne
Ověřený zákazník, 04. 06. 2021

Doporučuji , je to kvalitní, není to Polské.

Ověřený zákazník, 04. 05. 2021

Výhody e-shopu:

 • Pohotová komunikace se zákazníkem, vstřícnost, příjemné jednání
 • Spolehlivost
Ověřený zákazník, 29. 04. 2021

Proč nakupovat u nás

 • Prodáváme kvalitní a cenově dostupné výrobky
 • 54 % sortimentu jsou naše vlastní výrobky
 • 97 % produktů jsou české výroby
 • Možnost atypické úpravy či výroby nábytku
 • Garance výměny či vrácení zboží do 14 dnů
 • Možnost osobního odběru v naší prodejně 
 • Výhodné týdenní akce
Novinky a slevy na Váš e-mail:
UNIS-N, spol. s r. o.
Dřevěný-nábytek.cz
Interiéry restaurací
Nábytek do penzionu
Zakázkový interiér
Rustikální-bydlení.cz