Smrk nebo borovice?

Smrk nebo borovice?
Michal Hájek - 15. 7. 2011 , sekce: Nákupní rádce

Je lepší nábytek ze smrku nebo z borovice? To je častá otázka při výběru masivního nábytku. Pokud hledáte odpověď, pojďte se s námi podívat, co které dřevo umí a jaké jsou jeho základní vlastnosti.

ŠiškyDřevo smrku a borovice je svou kvalitou poměrně srovnatelné. Záleží tedy na tom, zda se rozhodnete mít nábytek uměle obarven přírodními vosky, nebo jestli jste spíše vyznavačem přírodního vzhledu dřeva. Pokud budete chtít mít nábytek obarven, pak vám vřele doporučujeme zvolit smrk, u kterého časem nedochází ke změnám barvy.

Naopak u borovice po nějaké době dojde působením UV záření ke zvýraznění barevného rozdílu mezi jádrovým a bělovým dřevem. Pokud je tedy borové dřevo opatřeno pouze bezbarvým povrchem, výsledný efekt vypadá esteticky velmi dobře.

Smrk

Smrkové dřevo je měkké, hedvábně lesklé a krásně vonící pryskyřicí. Je poměrně lehké a i přes svou měkkost je houževnaté, pevné a pružné. Dobře snáší teplo i zimu. V suché místnosti vám nábytek ze smrkového dřeva vydrží plnohodnotně sloužit dlouhá léta. Barva smrku je nažloutle bílá až načervenale bílá. Smrkové dřevo má málo dekorativní texturu dřeva. Dřevo smrku je vhodné pro jakoukoli barevnou variantu (moření, voskování přírodními vosky, lakování ...).

SmrkNový výrobek ze smrkuvyrobek-smrk.jpg

Borovice

Dřevo borovice je měkké, pevné, pružné a obsahuje vyšší podíl pryskyřice. Bělová část smetanově bílá až k okru, jádro oranžově hnědé až do rezava. Čerstvě poražené dřevo je bělavé. Později, působením světla a vzduchu se rozlišuje běl a jádro. Dřevo borovice je křehčí než dřevo smrkové. Má výrazné letokruhy. Borovice dobře odolává vlhku. Má vysokou trvanlivost. Borovice přijímá mořidla i nátěry hůře než smrk. Bělové dřevo je nažloutle nebo načervenale bílé. Jádrové dřevo je načervenale žluté, tmavne až na hnědočervenou.

boroviceborovice-vodorovne.jpgVýrobek z borovice po několika letech

Líbil se vám tento článek? Doporučte ho svým přátelům.

100 % zákazníků doporučuje náš obchod

Objednané zboží nám bylo doručeno ještě s předstihem. Jsme opět velice spokojeni. Dnes jsme to počítali a první zboží jsme u firmy UNIS-N objednali již před 17 lety. Vysoká kvalita materiálu i řemeslného zpracování je důvodem naší dlouhodobé spokojenosti.

Ověřený zákazník, 03. 04. 2021

DOPORUCUJI Rychla a vstricna komunikace s eshopem. Nabytek lze vyrobit v jakekoliv modifikaci. S oleji od Osmo vypada perfektne. Lepe nez na fotkach. Velmi kvalitni zpracovani dvirek, rybinove spoje na suplikach, drevene zada skrini a dna supliku. Vse spojeno vruty. Neni to zadny levny Polsky dreveny nabytek kde zada jsou sololit a spoje si muzou o vecnem rybinovem spoji jen zdat. Nabytek je jiz smontovan.

Ověřený zákazník, 31. 03. 2021

Výhody e-shopu:

  • Ochotné a příjemné jednání
  • Vždy vyjdou vstříc požadavkům zákazníka.
Ověřený zákazník, 28. 03. 2021

Výhody e-shopu:

  • Fajn komunikace, bezproblemove a rychle dodani zbozi
Ověřený zákazník, 15. 03. 2021

Proč nakupovat u nás

  • Prodáváme kvalitní a cenově dostupné výrobky
  • 54 % sortimentu jsou naše vlastní výrobky
  • 97 % produktů jsou české výroby
  • Možnost atypické úpravy či výroby nábytku
  • Garance výměny či vrácení zboží do 14 dnů
  • Možnost osobního odběru v naší prodejně 
  • Výhodné týdenní akce

Zde nás najdete - mapa

UNIS-N, spol. s r. o.
Havlíčkova 447
264 01 Sedlčany
Kontakt
Novinky a slevy na Váš e-mail:
UNIS-N, spol. s r. o.
Dřevěný-nábytek.cz
Interiéry restaurací
Nábytek do penzionu
Zakázkový interiér
Rustikální-bydlení.cz