Zařiďte si jídelnu ve venkovském stylu

Zařiďte si jídelnu ve venkovském stylu
Hana Vidmuchová - 14. 7. 2011 , sekce: Nákupní rádce

Venkovský stůl byl vždy srdcem domu. U stolu se jedlo, klábosilo se sousedy, vařilo, četlo, psaly se úkoly a dělaly domácí práce. S příchodem hektického a městského životního stylu je setkání u domácího stolu stále vzácnější. A možná právě proto dnes řada z nás touží po obnově místa, které nás naplní pohodou a štěstím.

Stůl pro čtyřčlennou rodinu

Pokud si chcete ve svém malém bytě vytvořit jídelní kout, ze kterého na vás bude dýchat venkovská pohoda, zaměřte se nejprve na nábytek. Při výběru nábytku dbejme zejména na praktičnost, jednoduchost a eleganci. I venkovská jídelna může mít prostý nadčasový design, který vám vydrží opravdu dlouho.

Jídelní stůl a 4 židle

Středně velký jídelní stůl zajistí pro čtyřčlennou rodinu dostatek pohodlí

Pokud obvykle vaříte pouze pro vaši čtyřčlennou rodinu, postačí vám jakýkoliv středně velký stůl. Minimální plocha jídelního stolu pro čtyři osoby je 60 × 110 cm, optimálnější a celkově příjemnější však bude jídelní stůl o rozměrech 80 × 120 cm.

Pokud se vám líbí rustikální vzory, je pro vás ideální např. jídelní sestava z obrázku (výše). Pokud dáváte přednost jednoduchým liniím, můžete stůl ve vaší sestavě vyměnit za dubový jídelní stůl standard v rozměru 120 × 80 cm.

Dřevěný jídelní stůl

Dubový jídelní stůl v rozměru 120×80 cm

Když rádi posedíte s přáteli

Pokud milujete návštěvy a chcete je uctít dobrou večeří, potřebujete větší stůl. Takový stůl je náročnější na prostor, a dobrou alternativou je v tomto případě stůl rozkládací. Pro běžnou rodinou večeři je stůl v menší variantě a při větším počtu hostů se stůl jednoduše rozloží.

Rozkládací jídelní stůl

Rozkládací jídelní stůl

Ke stolu patří židle

Nedílnou součástí jídelního stolu je kvalitní židle. Židle a stůl by spolu měly tvořit harmonický celek. Židle musí ke stolu sedět výškou, roztečí nohou a musí být především pohodlná. Pokud u stolu plánujete dlouhé zimní večery, vyberte si židli s opěradlem vyklenutým v oblasti bederní páteře (např. Židle Dona).

Dřevěné jídelní židle

Dřevěné jídelní židle

Perfektní venkovský ráz může vaší jídelně dodat také dřevěná lavice. Lavice je praktická v tom, že na ni můžete „vmáčnout“ ke stolu i trochu větší počet hostů.

Atmosféru doladí doplňky

Pravou venkovskou atmosféru dodají vaší jídelně stylové doplňky. Nemusíte hned radikálně měnit tvář vašeho bytu či domu. Jídelnu stačí doladit vhodnými barvami, polstry a dekoracemi. Vhodnou barvou může být například červená, která podporuje chuť k jídlu. Nakonec nejdůležitější je to, abyste se ve vaší jídelně cítili vy a vaši hosté příjemně.

Jídelna ve venkovském stylu

Líbil se vám tento článek? Doporučte ho svým přátelům.

100 % zákazníků doporučuje náš obchod

Vše super

Ověřený zákazník, 13. 06. 2020

Děkuji : )

Ověřený zákazník, 05. 06. 2020

Obchod bych známým doporučila, sice byla delší dodací lhůta, ale nábytek je pěkný. Také komunikace se zaměstnaci velice dobrá. Mám jen jednu připomínku týkající se barvy. Objednala jsem si nábytek v provedení smrk v barvě bílé, ale jako laik bych řekla, že se jedná o přírodní úpravu...

Ověřený zákazník, 21. 03. 2020

Výhody e-shopu:

  • Spolehlivost
  • Dobrá komunikace
  • Kvalitní provedení
Ověřený zákazník, 28. 02. 2020

Proč nakupovat u nás

  • Prodáváme kvalitní a cenově dostupné výrobky
  • 54 % sortimentu jsou naše vlastní výrobky
  • 97 % produktů jsou české výroby
  • Možnost atypické úpravy či výroby nábytku
  • Garance výměny či vrácení zboží do 14 dnů
  • Možnost osobního odběru v naší prodejně 
  • Výhodné týdenní akce

Zde nás najdete - mapa

UNIS-N, spol. s r. o.
Havlíčkova 447
264 01 Sedlčany
Kontakt
Novinky a slevy na Váš e-mail:
UNIS-N, spol. s r. o.
Dřevěný-nábytek.cz
Interiéry restaurací
Nábytek do penzionu
Zakázkový interiér
Rustikální-bydlení.cz